Menu Region

Co godzinę z przedawkowania narkotyków umiera jeden...

Co godzinę z przedawkowania narkotyków umiera jeden Europejczyk

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Klaudia Palczak z Europejskiego Centrum Monitorowania Narkomanii podkreśla, że najgroźniejszym narkotykiem wciąż pozostaje heroina i jej pochodne. W Europie odnotowano wzrost zgonów i osób uzależnionych od opiatów. Badania ECMN pokazują, że zwiększyła się także dostępność heroiny, co jest wynikiem między innymi jej rekordowej produkcji w Afganistanie w 2007 roku.
Klaudia Palczak z Europejskiego Centrum Monitorowania Narkomanii zaznacza, że liczba narkomanów w Polsce jest bliska średniej europejskiej. Szacuje się, że w naszym kraju jest około 100-120 tysięcy osób, które mają problemy z narkotykami. W krajach takich jak Wielka Brytania czy Hiszpania najbardziej popularne są kokaina, czy heroina. W Europie Centralnej, w tym w Polsce - amfetamina.

Według raportu popularność niektórych narkotyków spada. Młodzi Europejczycy coraz rzadziej sięgają po konopie indyjskie i amfetaminę. W Europie zwiększa się także oferta leczenia uzależnionych. Dyrektor Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii Piotr Jabłoński zaznacza, że w Polsce oprócz dawno znanych narkotyków rozwija się rynek tak zwanych "dopalaczy". Najczęściej spotykane to szałwia wieszcza, powój hawajski, grzyby halucynogenne i tak zwane tabletki imprezowe. Dodaje, że są one legalne i tym bardziej niebezpieczne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się