Menu Region

Premier Węgier podziękował za pomoc finansową

Premier Węgier podziękował za pomoc finansową

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Węgier Ferenc Gyurcsanyi podziękował za pomoc finansową w wysokości 20 miliardów euro. Udzieliły jej międzynarodowe instytucje na walkę ze skutkami kryzysu finansowego.
Tymczasem inwestorzy nadal nie wierzą Węgrom. Na giełdzie w Budapeszcie odnotowano dramatyczny spadek cen akcji. W liście, skierowanym do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, premier podkreślił, że pożyczka udzielona przez Fundusz, Bank Światowy i Unię Europejską pomogła ustabilizować budżet. Do węgierskich banków wpłynęła już pierwsza transza pożyczki, wynosząca 2 miliony 300 miliardów euro. Gyurcsanyi podkreślił jednak, że walka z kryzysem będzie długa i niezmiernie bolesna.

Mimo zagranicznego wsparcia, Węgry nie odzyskują na razie zaufania zagranicznych inwestorów. Budapeszteńska giełda przeżyła czarny dzień. Wskaźnik BUX obniżył się o 1380 punktów czyli o 9,58 setnych procent. Zadłużenie Węgier sięga niemal 100 miliardów euro. Od połowy lat 90. węgierskie rządy prowadziły bowiem politykę opartą na finansowaniu długiem zagranicznym.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się