Menu Region

Wiceprezesa Matusiaka osiągnięcia i potknięcia

Wiceprezesa Matusiaka osiągnięcia i potknięcia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Kmiecik

Prześlij Drukuj
Janusz Matusiak - nowy wiceprezes PZPN do spraw piłki zawodowej. Z racji pełnionej funkcji odpowiadać ma za ekstraklasę i I ligę.
W głosowaniu wybrany jako ostatni z piątki wiceprezesów. Przyjął funkcję, gdy delegaci wcześniej odrzucili kandydatury prezesa Ekstraklasy SA Andrzeja Ruski i szefa I ligi Ryszarda Adamusa. - Bokiem wszedłem do zarządu - przyznaje. - Rekomendowała mnie pierwsza liga. Wcale się o to nie starałem. Nie rozdzielałem stołków. Stało się. Zapytali: podejmuję się czy nie? Zgodziłem się, bo powiedzieli, że pomogą. Zrezygnuję, gdy nie będę miał wsparcia, a ekstraklasa nie będzie chciała współpracować. Nic na siłę. Mam gdzie wracać.

Wiceprezes PZPN jest jednocześnie wiceprezesem sportowym pierwszoligowej Wisły Płock. Na zjeździe PZPN wystąpił jako delegat płockiego klubu, należącego do Mazowieckiego ZPN, co absolutnie nie przeszkadza mu pozostawać członkiem zarządu Łódzkiego ZPN. W Wiśle Płock umieścił go Marek Graczykowski, płocki biznesmen, właściciel firmy budowlanej Vectra SA, który jednocześnie jest sponsorem płockich piłkarzy i teściem byłego reprezentanta Polski Radosława Matusiaka, syna Janusza.

Graczykowski ma umowę z Wisłą do 2011 roku. Na jej mocy przekazuje drużynie 2 mln zł. W umowie jest sprytne zastrzeżenie, że gdyby coś nie spodobało się sponsorowi, to może bez konsekwencji w każdej chwili odstąpić od współpracy. Jeśli więc na przykład Wisła nie byłaby zadowolona z wiceprezesa Matusiaka i chciała go zwolnić, Graczykowski od razu może zaprzestać finansowania piłkarzy.

Biznesmen wpompowane w klub środki zechce odzyskać w zlecanych przez miasto inwestycjach. Pierwszy tego przykład mieliśmy już w sierpniu. Jeszcze przed zawarciem umowy z klubem spółka Vectra wygrała przetarg na remont najlepszej w Płocku pływalni, a oferta Graczykowskiego była dokładnie o 2 mln zł wyższa do oszacowanego przez miasto projektu. Ktoś w porę się zorientował i przetarg jednak unieważnił.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się