Menu Region

Lech Kaczyński przebywa z wizytą w Słowenii

Lech Kaczyński przebywa z wizytą w Słowenii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Polska nie stoi na drodze do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego - powiedział przebywający z wizytą na Słowenii Lech Kaczyński.
Prezydent dodał, że odpowiedzi na pytania o traktat należy szukać w takich krajach jak Irlandia, Niemcy i Czechy, gdzie sądy konstytucyjne badają zgodność dokumentu z konstytucją.

Lech Kaczyński podkreślił, że w Unii Europejskiej obowiązuje zasada jednomyślności. Dlatego - jak zaznaczył - trzeba szanować decyzję odrzucenia traktatu przez Irlandię, która miała do tego prawo, choć nie jest dużym krajem europejskim.

Słowenia ma najwyższy wskaźnik PKB na głowę mieszkańca pośród 10 krajów, które wstąpiły do Unii w 2004 roku. Jest uważana za najszybciej rozwijający się kraj wśród dziesiątki nowo przyjętych i jeden z najszybciej rozwijających się w ramach całej organizacji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się