Menu Region

Rozpoczął sie strajk kolejarzy

Rozpoczął sie strajk kolejarzy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pociągi stanęły już w Katowicach, a o 12 strajk rozpocznie się w Bydgoszczy. To odpowiedź związkowców na brak dialogu z rządem i fiasko rozmów dotyczących emerytur pomostowych.
Przewodniczący kolejarskiej "Solidarności" Henryk Grymel powiedział, że ze stacji nie wyjadą żadne pociągi. Podkreślł jednak, że akcja nie jest skierowana przeciwko pasażerom, ma być jedynie sygnałem dla rządu. Grymel zaznaczył, że związkowcy są bardzo zdeterminowani.

Gotowość do przeprowadzenia strajku zglosili kolejarze z kilkunastu węzłów kolejowych. Organizatorzy protestu nie chcą na razie rozszerzać strajku.

Związkowcy nie zgadzają się przede wszystkim na zmiany związane z emeryturami pomostowymi. Zdaniem Henryka Grymela, o prawie do wcześniejszej emerytury powinni decydować specjaliści na podstawie badania warunków pracy a nie politycy.

Zarząd PKP informuje, że w godzinach kursowania pociągów i ewentualnych opóźnieniach można sie dowiadywać pod numerem infolinii: (22) 474 50 75 lub (22) 511 60 03 oraz na stronie internetowej www.pkp.pl.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się