Menu Region

Gwiazdy tańczą, reklamy na lodzi

Gwiazdy tańczą, reklamy na lodzi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sebastian Kucharski

Prześlij Drukuj
Nie będzie już reklam w przerwie programu "Gwiazdy tańczą na lodzie". Warszawski sąd okręgowy zakazał TVP emisji spotów i zasądził 500 tys. zł na rzecz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.
Telewizyjna dwójka dzieliła dotychczas piątkowy show "Gwiazdy tańczą na lodzie" na części. Każdą z nich oddzielały napisy końcowe. Chodziło o to, by stworzyć wrażenie, że są one kolejnymi odcinkami tego programu, co umożliwiałoby emisję reklam. Telewizja publiczna nie może bowiem przerywać audycji spotami.

Pomysł TVP na reklamy zaskarżyła prywatna stacja TVN, która konkuruje z telewizją publiczną.

Zarzuciła ona TVP, że nielegalnie dzieli program, a tym samym zarabia na emisji bloków reklamowych, co jest niezgodne z prawem. TVN domagała się, by zaprzestano tej praktyki.

W tej sprawie zwróciła się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz do samej TVP. Złożyła także pozew przeciwko telewizji publicznej i żądała 1 mln zł zadośćuczynienia na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Sąd podzielił opinię TVN.

Zarząd na Woronicza obstaje przy swoim. Uważa, że wyrok jest niesłuszny i zamierza wnieść apelację. Póki co Telewizja Polska musi szukać nowych sposobów, by zwiększyć dochody z reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się