Menu Region

"Polska sprzedawała przenośną broń nie do końca legalnie"

"Polska sprzedawała przenośną broń nie do końca legalnie"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rządowa "Rossijskaja Gazieta" powraca do tematu sprzedaży Gruzji przeciwlotniczych zestawów rakietowych "Grom". Moskiewski dziennik sugeruje, że Polska sprzedawała przenośną broń "nie do końca" legalnie.
Polski MSZ przyznał, że Warszawa dostarczyła Gruzji 30 kompletów "Grom". Resort spraw zagranicznych Polski poinformował przy tym, że transakcja ta miała legalny charakter. "Rossijskaja Gazeta" pisze jednak, że eksporterzy broni powinni brać pod uwagę, czy państwa, do których sprzedają swój towar, nie są zagrożone konfliktami zbrojnymi.

Według rosyjskiej gazety, przy produkcji zestawów rakietowych "Grom" Polska zobowiązała się, że Rosja będzie dostarczać "wsparcia technicznego" oraz "komponenty i materiały do ich produkcji". Wynika to z tego - dodaje "Rossijskaja Gazeta" - że przenośna broń wzrowana jest na radzieckich modelach.

Gazeta twierdzi, że "strona polska zobowiązała się wykorzystywać rosyjskie komponenty tylko dla potrzeb polskiego MON-u i nie przekazywać ich państwom trzecim bez pisemnej zgody Rosji". "Rossijskaja Gazieta" uważa, że ustalenia te nie zostały spełnione.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się