Menu Region

Obama wygrał dzięki głosom młodzieży i mniejszości...

Obama wygrał dzięki głosom młodzieży i mniejszości narodowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Młodzież, kobiety oraz mniejszości narodowe - to dzięki głosom tych grup Barack Obama wygrał wybory prezydenckie w USA. Wynika tak z badań telewizji CNN. Prognozuje się, że frekwencja wyborcza była jedną z najwyższych w ciągu ostatnich 50 lat.
W głosowaniu licznie wzięła udział także Polonia. Wielu spośród Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych ma bowiem amerykański paszport, a co za tym idzie, prawo wyborcze. Nie ma szczegółowych danych mówiących o tym, jak głosowali Polacy, ale z prognoz mediów wynika, że głosy rozłożyły się po połowie.

Dziennikarka polonijnego Wietrznego Radia Małgorzata Błaszczuk mówi, że te wybory podzieliły Polaków. Młodsi głosowali na Obamę, starsi na McCaina.

W poprzednich wyborach przeważająca większość Polonii głosowała na republikanów. Z kolei w ostatnich wyborach do polskiego parlamentu w głosowaniu przeprowadzonym w konsulatach w USA zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się