Menu Region

Sprawdzian trzecioklasisty niezgodny z podstawą programową?...

Sprawdzian trzecioklasisty niezgodny z podstawą programową? "Test był bardzo trudny"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

natablicy.pl

6Komentarzy Prześlij Drukuj
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne (© Fot. Polskapresse)

OBUT 2012 jest niezgodny z podstawa programową - twierdzą uczniowie, którzy w poniedziałek pisali sprawdzian trzecioklasisty, oraz ich rodzice. Internauci zarzucają autorom sprawdzianu nieznajomość wymogów nauczania w trzeciej klasie szkoły podstawowej.
W tegorocznej edycji Sprawdzianu trzecioklasistów OBUT 2012 przygotowanego przez CKE, uczniowie mieli m.in. odpowiedzieć na pytania do tekstu o nietoperzach, dopisać określenia do podanych wyrazów oraz obliczyć ile waży łącznie 6 krasnali ogrodowych.

Opinie wielu internautów po opublikowaniu arkuszy, podobnie jak w ubiegłym roku, są zgodne: test nie był przygotowany według podstawy programowej i był za trudny.

WIĘCEJ OPINII NA TEMAT SPRAWDZIANU TRZECIOKLASISTY W SERWISIE NATABLICY.PL

6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Trudny test

+66 / -71

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Uczennica (gość)  •

Pisałam ten test. Według mnie był zbyt trudny.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Treść listow

+79 / -72

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Listy dzieci powinny być opublikowane (nawet losowo). Ileż tam emocji, błagań, próśb. Niestety, łez przy pisaniu listu nie da się udowodnić.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Paranoja

+67 / -51

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nauczycielka (gość)  •

Faktem jest, że autorzy tegorocznych testów raczej nic wspólnego ze szkołą nie mają, mimo to nic nie usprawiedliwia nieznajomości przez nich podstawy programowej. Juz pamiętam w ubiegłym roku, kiedy postawa programowa była jeszcze rozszerzona po teście OBUTu były głosy, ze ogłoszenie, które było jednym z zadań nie jest zgodne z podstawą i to była prawda. Jednakże widocznie nic sobie z tego nie robili, bo w tym roku na całego pojechali po bandzie...Podstawa programowa została znacznie obniżona, a wymagania w tym teście dla małych geniuszy. Na stronie OBUT widnieje szumnie zapisany cel badania - "umożliwienie szkołom otrzymania dodatkowych informacji o poziomie wiadomości i umiejętności posiadanych przez ich uczniów kończących klasę trzecią"- oczywiście zgodnych z podstawą programową... I jak się to ma do zakładanego celu? - tegoroczny test raczej na inteligencję. Jak można badac wiadomościi i umiejętności, których zgodnie z podstawa się nie nabywa w tym progu wiekowym? Mam wrażenie, że raczej chciano pokazać jacy uczniowie są tępi,a nauczyciele nic nie potrafią...Dlatego też szkołą w której pracuję podjęła decyzję o niewysyłaniu wyników testu do OBUT, bo po co, brak w tym sensu...a w przyszłym roku z pewnością nie skorzysta z usług OBUT.

odpowiedzi (0)

skomentuj

test nie zgodny z wiedza trzecioklasisty..

+90 / -81

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

carpeng (gość)  •

test ktory byl w tym roku pisala osoba ktora nie ma pojecia o programie nauczania trzecioklasisty.W mojej szkole dzieci w 5 klasie mieli problem z napisanie tego testu.zastanawia mnie czym kierowali sie piszacy ten test DOROSLI LUDZIE i czemu to mialo sluzyc

skomentuj

trudne

+69 / -60

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nał (gość)  •

test był trudny i go pisałam

odpowiedzi (0)

skomentuj

no,no

+60 / -77

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

eska (gość)  •

Jeśli u Carpenga dzieci z V kl. MIELI problem, to tym bardziej te z III klasy MIAŁY problem jeszcze większy!

odpowiedzi (0)

skomentuj