Menu Region

Litewski poseł atakuje Polaków

Litewski poseł atakuje Polaków

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Litewska Komisja Wyborcza zajmie się sprawą dotyczącą dwóch posłów Akcji Wyborczej Polaków. Zdaniem jednego z członków partii konserwatywnej, posiadanie przez nich Karty Polaka może być równoznaczne ze złożeniem deklaracji wierności wobec Warszawy, a nie Wilna.
Jeden z nowo wybranych posłów na Sejm, przedstawiciel zwycięskiej partii "Nowego Związku " - chrześcijańskich demokratów Gintaras Songaila wątpi w lojalność względem Litwy dwóch posłów Akcji Wyborczej Polaków na Litwie. Konserwatysta zwrócił się do Głównej Komisji Wyborczej z prośbą o wyjaśnienie, czy nie doszło do pogwałcenia Konstytucji w związku z zatajeniem przez nich związków z obcym państwem.

Poseł Songaila przypuszcza, że członkowie Akcji Michał Mackiewicz i Waldemar Tomaszewski - wypełniając ankiety na posła na Sejm - zataili fakt posiadania Karty Polaka i zaprzysiężenie innemu państwu.

Zgodnie z litewska konstytucją, posłem na Sejm może zostać obywatel Litwy , który nie jest związany przysięgą z innym państwem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się