Litewski poseł atakuje Polaków

  Litewski poseł atakuje Polaków

  IAR

  Aktualności

  Aktualizacja:

  Aktualności

  Litewska Komisja Wyborcza zajmie się sprawą dotyczącą dwóch posłów Akcji Wyborczej Polaków. Zdaniem jednego z członków partii konserwatywnej, posiadanie przez nich Karty Polaka może być równoznaczne ze złożeniem deklaracji wierności wobec Warszawy, a nie Wilna.
  Jeden z nowo wybranych posłów na Sejm, przedstawiciel zwycięskiej partii "Nowego Związku " - chrześcijańskich demokratów Gintaras Songaila wątpi w lojalność względem Litwy dwóch posłów Akcji Wyborczej Polaków na Litwie. Konserwatysta zwrócił się do Głównej Komisji Wyborczej z prośbą o wyjaśnienie, czy nie doszło do pogwałcenia Konstytucji w związku z zatajeniem przez nich związków z obcym państwem.

  Poseł Songaila przypuszcza, że członkowie Akcji Michał Mackiewicz i Waldemar Tomaszewski - wypełniając ankiety na posła na Sejm - zataili fakt posiadania Karty Polaka i zaprzysiężenie innemu państwu.

  Zgodnie z litewska konstytucją, posłem na Sejm może zostać obywatel Litwy , który nie jest związany przysięgą z innym państwem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo