Menu Region

Spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej i krajów...

Spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej i krajów bałtyckich

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pakiet klimatyczno-energetyczny i kryzys na rynkach finansowych będą głównymi tematami rozmów premierów państw Grupy Wyszehradzkiej i krajów bałtyckich jutro w Warszawie.
Donald Tusk zaprosił gości na Zamek Królewski. Szef rządu ma nadzieję, że uda się wypracować wspólne stanowisko w sprawie unijnych planów redukcji emisji gazów cieplarnianych. Polsce zależy na tym, by ambitne plany nie wpłynęły niekorzystnie na gospodarki krajów, opartych przede wszystkim na węglu.

Premier powiedział, że zależy mu na wypracowaniu wspólnego stanowiska w sprawie pakietu, gdyż prawdopodobnie spotka się z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym i będzie chciał przedstawić mu stanowisko państw Grupy Wyszehradzkiej jeszcze przed szczytem Unia-Rosja w połowie listopada.


Premierzy Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy i Estonii będą także dyskutować na temat kryzysu na rynkach finansowych. Między innymi dlatego rząd wstrzymał się jeszcze z opracowaniem ostatecznym instrukcji na piątkowy szczyt Unii w Brukseli, poinformował Donald Tusk. Premier powiedział także, że jeszcze dziś będzie rozmawiał o kryzysie finansowym z premierem Czech Mirkiem Topolankiem.

Donald Tusk zapowiedział, że na kolejny szczyt Grupy Wyszehradzkiej w czerwcu zaprosi także pozostałych przywódców nowych państw członkowskich Unii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się