Radosław Sikorski apeluje do Lecha Kaczyńskiego

  Radosław Sikorski apeluje do Lecha Kaczyńskiego

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Radosław Sikorski zaapelował do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o zaprzestanie prób prezentowania za granicą stanowiska Polski bez wiedzy rządu.
  Szef polskiej dyplomacji poinformował, że podczas wczorajszego spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów Wspólnoty w Marsyli zostało - jak się wyraził - "położone na stół" nieznane mu oświadczenie prezydentów Polski i Litwy". Wzywało do niepodejmowania rokowań Unii z Rosją.

  Radosław Sikorski powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów, że istnienie tego dokumentu i jego treść była dla niego zaskoczeniem. Podkreślił, że nie jest dobre dla naszej pozycji negocjacyjnej, gdy innym krajom prezentowane jest stanowisko Polski, które nie jest uzgodnione z rządem.

  Premier Donald Tusk podkreślił, że nie jest możliwe bycie skutecznym partnerem w Unii Europejskiej w sytuacji, gdy kluczowe kwestie w polityce zagranicznej kraju są formułowane poza jego granicami. W ocenie premiera, w takim przypadku, gdy bez jego wiedzy jest prezentowane stanowisko Polski w kwestii dotyczącej traktatu Unia-Rosja, nie może on być traktowany poważnie podczas negocjacji.
  Premier Donald Tusk poinformował, że rząd nie przyjął jeszcze instrukcji dla prezydenta na piątkowy szczyt Unii poświęcony kryzysowi finansowemu. Polskę ma tam reprezentować Lech Kaczyński, który wielokrotnie nie zgadzał się z rządem w takich kwestiach, jak chociażby przystąpienie Polski do strefy euro w 2012 roku, czy ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego do końca roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo