Menu Region

Czas zakończyć sprawę stoczni w Gdyni i w Szczecinie

Czas zakończyć sprawę stoczni w Gdyni i w Szczecinie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Unijna komisarz do spraw konkurencji chce ostatecznie zakończyć sprawę stoczni w Gdyni i Szczecinie już jutro, a najpóźniej w przyszłym tygodniu. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że w tej sprawie zwołano w trybie pilnym posiedzenie szefów gabinetów 27 komisarzy.
Neelie Kroes, zadowolona ze zgody Warszawy na jej plan sprzedaży majątku stoczni, chce jak najszybciej uzyskać akceptację całej Komisji Europejskiej. Jeśli pozostali komisarze zatwierdzą ten plan, rozpoczną się przygotowania do przetargu. Ten zostanie rozpisany po przyjęciu przez Sejm specjalnej ustawy.

Majątek stoczni będzie podzielony na kawałki, część zostanie zlikwidowana, co pozwoli spłacić długi, tak by nowi nabywcy zakładów nie byli nimi obciążeni. Komisja Europejska ma przyjąć dokument dający gwarancję, że nie będą oni musieli zwracać pomocy publicznej. Ponadto inwestor, który kupi cały majątek stoczni, będzie mógł kontynuować produkcję statków i przejąć część pracowników. Nie jest wykluczone, że Bruksela zagwarantuje również środki osłonowe dla zwolnionych z pracy - o takiej możliwości wspominała unijna komisarz Neelie Kroes kilkanaście dni temu w Parlamencie Europejskim.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się