Menu Region

Premier spotkał się z szefami partii i klubów...

Premier spotkał się z szefami partii i klubów parlamentarnych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Tematem rozmów ma być wejście Polski do strefy euro.
W ubiegłym tygodniu rząd zaakceptował mapę drogową przyjęcia euro. Według tego planu Polska w 2011 roku powinna spełniać kryteria konwergencji. Pozwoli to - po pozytywnej opinii wydanej przez Komisję Europejską - na przyjęcie przez nasz kraj europejskiej waluty 1 stycznia 2012 roku.

Donald Tusk zapowiadał w ubiegłym tygodniu, że będzie przekonywał opozycję do zgody na zmiany w konstytucji, umożliwiające wejście Polski do strefy euro w 2012 roku. Według niego konstytucja powinna zostać zmieniona najpóźniej późną wiosną.

PO, Lewica oraz PSL popierają plan jak najszybszego przyjęcia euro. PiS do tej koncepcji jest nastawione sceptycznie. Przewodniczący klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział, że najpierw powinno się odbyć referendum, potem można rozmawiać o zmianach w konstytucji umożliwiających wprowadzenie wspólnej europejskiej waluty. Podobną opinię wyraził kilka dni temu prezydent Lech Kaczyński.

Bez zgody posłów PiS nie będzie możliwa zmiana konstytucji, która pozwoliłaby na wprowadzenie w Polsce euro.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się