Menu Region

Vuković będzie wolny, gdy podpisze aneks

Vuković będzie wolny, gdy podpisze aneks

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Piotr Wierzbicki

Prześlij Drukuj
Odejdę czy nie odejdę? Oto pytanie, które zadaje sobie rozgrywający Legii Aleksandar Vuković.
Serb, który jeszcze kilka dni temu był przekonany, że w grudniu odejdzie za darmo z klubu, mimo iż ma ważny kontrakt z Legią do czerwca 2009 r., usłyszał w niedzielę od dyrektora Mirosława Trzeciaka, że nie ma takiej możliwości. - Mamy z zawodnikiem ważny kontrakt do końca czerwca 2009 r. Nie wyraziliśmy żadnej pisemnej zgody na wcześniejsze odejście "Vuko" z naszego klubu - powiedział oficjalnemu portalowi klubu Trzeciak.

Tymczasem wczoraj na łamach naszej gazety w tej samej sprawie wypowiedział się prezes Legii Leszek Miklas. - Chcąc pomóc zawodnikowi w odzyskaniu formy, powiedzieliśmy mu, że będzie mógł odejść zimą i nie chcemy za to żadnych pieniędzy - stwierdził.


Lekko zdezorientowany był nie tylko sam zawodnik, ale także trener Jan Urban. - Muszę chyba sam zadzwonić, do kogo trzeba i zapytać się, o co chodzi. Bo tak naprawdę to nie wiem, jaka jest sytuacja Vukovicia - stwierdził po spotkaniu z Lechią Gdańsk (3:0) szkoleniowiec lidera ekstraklasy.
Jak się okazuje, kluczem do zrozumienia sprawy jest słowo "pisemnej", którego użył w swojej wypowiedzi Trzeciak.

- Chodzi o to, że nie mamy żadnej pisemnej umowy w tej kwestii. Uzgodniliśmy, że jeśli tylko zawodnik będzie chciał, przyjdzie do nas i podpisze aneks do umowy. Ale nie będziemy robić mu żadnych problemów. Nie ma w tym żadnych pułapek. Aleksandar może przyjść i podpisać ten dokument nawet dziś wieczorem - wyjaśnia wątpliwości prezes Miklas.

"Vuko" nie spieszno jednak do gabinetu prezesa z prostej przyczyny. Ma ważny kontrakt z warszawskim klubem i zapewnione godziwe pieniądze na kolejne osiem miesięcy. Mimo deklaracji o chęci odejścia na razie odchodzić nie ma gdzie. A przy tym doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli będzie w formie, trener Urban da mu szansę gry, o czym mógł się przekonać w niedzielę. - "Aco" jest ciągle naszym zawodnikiem i jeśli może nam się przydać, to korzystam z niego.

To, że ostatnio miejsce w podstawowej jedenastce miał Ariel Borysiuk, nie znaczy, że wywalczył je na stałe - mówi Urban. - Nie wnikam w jego decyzję i nie będę go do niczego przekonywał. Jest dorosłym człowiekiem. Miał udany poprzedni sezon. Gdy zaczęły się rozmowy o kontrakcie, zgasł - dodał trener.

O tym, że Urban nie skreśla ze składu nikogo z powodów pozasportowych , udowodnił, wystawiając do gry w niedzielę Edsona. Brazylijczyk, podobnie jak Vuković, jest na rozstaju dróg (jego kontrakt kończy się w grudniu), ale trener Legii nie myśli o jego przyszłości, tylko o... jego lewej, niebezpiecznej dla rywali, nodze.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się