Menu Region

Sześciolatki ofiarą gangów w Anglii

Sześciolatki ofiarą gangów w Anglii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sean O'Neil "The Times"

1Komentarz Prześlij Drukuj
Jak wynika z raportu ujawnionego przez brytyjską policję, do ulicznych gangów na Wyspach trafiają już nawet sześcioletni chłopcy.
Zdaniem specjalistów wysiłki zmierzające do uchronienia uczniów szkół średnich przed pokusą wstąpienia w szeregi młodzieżowych grup przestępczych są skazane na porażkę. W tym wieku bowiem dzieci są już wchłonięte przez kulturę gangsterską.

Autorami dokumentu wzywającego do podjęcia nowych środków w walce z gangami są policjanci z South Yorkshire, którzy na co dzień zmagają się z rosnącym problemem przestępczości wśród nieletnich w Sheffield.


W innych brytyjskich miastach również coraz częściej uczniowie podstawówek wciągani są w nielegalną działalność i wykorzystywani jako kurierzy przenoszący narkotyki i broń. Policjanci z Sheffield jako pierwsi przyznali, że na ich terenie gangsterski światek wciąga już nawet sześciolatków. "Dlatego też w naszych działaniach powinniśmy przenieść nacisk ze szkół średnich na podstawowe"- stwierdzają autorzy raportu.

Chłopcy w wieku od 6 do 8 lat są łatwym łupem dla gangów. Dzieciom w tym wieku imponuje starsze rodzeństwo i znajomi, którzy zarabiają i zdobywają szacunek, sprzedając narkotyki i nosząc broń. Rekrutacja odbywa się w szkołach, klubach młodzieżowych, na placach zabaw i na ulicy.

Najmłodsi pełnią rolę kurierów. Wczoraj burmistrz Londynu Boris Johnson ujawnił plan walki z przestępczością wśród nieletnich. Ma on zachęcić dzieci i młodzież do wstępowania w szeregi skautów i policyjnych kadetów.

W ciągu ostatniego roku w wojnach gangów z Sheffield zamordowanych zostało trzech młodych ludzi: 16-letni Jonathan Matondo, 23-letni Brett Blake i 17-letni Tarek Chaiboub. Kolejny chłopak został ranny w strzelaninie, która miała miejsce w ten weekend. W ubiegły piątek policja przeprowadziła naloty na domy gangsterów. Funkcjonariusze skonfiskowali znaczną ilość broni i amunicji.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Sześciolatki ofiarą gangów w Anglii

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Truth Hurts (gość)  •

Niech pokaza tym 6-latkom co sie dzieje z osobami skazanymi na kare smierci.

odpowiedzi (0)

skomentuj