Menu Region

W Indiach wygrałby Obama, w Pakistanie - McCaine

W Indiach wygrałby Obama, w Pakistanie - McCaine

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Media w Indiach i Pakistanie poświęcają wiele uwagi amerykańskim wyborom prezydenckim. Analitycy i komentatorzy w obu krajach odmiennie jednak opisują sympatie miejscowych społeczeństw.
W Indiach, wedle tutejszych komentarzy, większą sympatią cieszy się kandydat Demokratów Barack Obama i to on skupia większą uwagę mediów. Hindusi podkreślają, że Obama ma w swym życiorysie związki z kulturą i tradycją indyjską. Jednocześnie jego wypowiedzi, dotyczące przyszłej amerykańskiej obecności w Afganistanie, a także zapowiedź ewentualnych operacji antyterrorystycznych na pograniczu pakistańsko-afgańskim, spotkały się z pozytywną reakcją.

Zupełnie odmiennie Obama jest postrzegany w Pakistanie. Jego wypowiedzi o kontynuacji wojny z terrorem nie zyskały mu przychylności społeczeństwa i komentatorów. Jest on uważany przez pakistańskie społeczeństwo za polityka o nastawieniu antymuzułmańskim.

W Indiach i w Pakistanie znacznie mniej kontrowersji budzi postać kandydata Republikanów Johna MaCaina, któremu media poświęcają mniej uwagi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się