Menu Region

Polska jest zainteresowana ścisłą współpracą gospodarczą z...

Polska jest zainteresowana ścisłą współpracą gospodarczą z Białorusią

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Taką deklarację złożył przebywający w Mińsku wiceminister gospodarki Marcin Korolec. Uczestniczy on w polsko-białoruskim Forum Gospodarczym, zorganizowanym przez białoruskie MSZ i ambasadę RP w Mińsku.
Polacy i Białorusini rozmawiają o udogodnieniach we wzajemnym handlu i udziale polskich inwestorów w prywatyzacji białoruskich przedsiębiorstw.

Według polskiego wiceministra gospodarki, 2008 rok był przełomowy w kontaktach z Białorusią. Marcin Korolec twierdzi, że po wieloletniej przerwie reaktywowano rządowe grupy robocze, których przedstawiciele regularnie omawiają projekty wspólnych przedsięwzięć gospodarczych.

Białoruski wiceminister spraw zagranicznych Andrej Jewdoczenko zapewnił, że Białoruś przywiązuje dużą wagę do rozwoju stosunków politycznych i gospodarczych z Polską. Mińsk prowadzi z Warszawą rozmowy dotyczące współpracy energetycznej, wymiany handlowej, ochrony granic i ochrony środowiska.

Jutro do Mińska przylatuje wicepremier Waldemar Pawlak. Jak podkreślają białoruskie media - będzie to od wielu lat pierwsza wizyta przedstawiciela polskiego rządu na tak wysokim szczeblu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się