Menu Region

Skazany szef Poznańskich Słowików nie wrócił do celi

Skazany szef Poznańskich Słowików nie wrócił do celi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Krzysztof Kowalczyk

Prześlij Drukuj
Wojciech Krolopp, były dyrektor Polskich Słowików, nie wrócił do więzienia po półrocznej przerwie w odsiadce - podało radio RMF FM.
Sąd skazał go w 2005 r. na sześć lat więzienia za kilkukrotne wykorzystanie seksualne trzech nieletnich chórzystów. Ma też sześcioletni zakaz pracy z dziećmi i młodzieżą po wyjściu na wolność.

Półroczną przerwę w odbywaniu wyroku Krolopp dostał ze względu na zły stan zdrowia. Jest chory na AIDS. Na wolności miał poddać się zabiegowi chirurgicznemu, którego nie można było przeprowadzić w więzieniu.

Do celi powinien wrócić w piątek. Wcześniej Krolopp wystąpił do sądu o przedłużenie przerwy w odbywaniu kary o miesiąc, sąd jednak nie rozpoznał tego wniosku. Teraz może zdecydować o przymusowym doprowadzeniu go do zakładu karnego.

Niestawienie się na czas może negatywnie wpłynąć na starania byłego dyrygenta o przedterminowe zwolnienie z więzienia. Krolopp mógłby już teraz wyjść na wolność, bo odsiedział połowę kary - aresztowano go w 2003 r. - a wcześniej nie był karany. Złożył nawet stosowny wniosek, który jednak nie uzyskał rekomendacji służby więziennej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się