Menu Region

Grad ma czas do dziś na odpowiedź ws. polskich stoczni

Grad ma czas do dziś na odpowiedź ws. polskich stoczni

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Mieczysław Jurek, przewodniczący związku zawodowego Solidarność w Zachodniopomorskiem negatywnie ocenia ewentualną zgodę polskiego rządu na propozycje Komisji Europejskiej w sprawie polskich stoczni.
Aleksander Grad ma czas do dziś na przesłanie odpowiedzi unijnej komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes. Jej propozycja polega na sprzedaży majątku trwałego stoczni, spłacie długów i likwidacji stoczni, co daje szansę na zachowanie miejsc pracy w zakładach, jakie powstaną w miejsce stoczni.

Mieczysław Jurek twierdzi, że stoczniowcy nie mogą się zgodzić na rozwiązania proponowane przez ministra Grada, bo nie gwarantują one zachowania miejsc pracy przez wszystkich pracowników stoczni. Jurek zwraca uwagę, że treści dokumentu nikt z nimi nie konsultował.

Mieczysław Jurek dodał, że przedstawiciele stoczniowych związków zawodowych na specjalnie zorganizowanym spotkaniu przedyskutują treść dokumentu i wypracują wspólne stanowisko.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się