Menu Region

Premier Wielkiej Brytanii z wizytą w Zatoce Perskiej

Premier Wielkiej Brytanii z wizytą w Zatoce Perskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Wielkiej Brytanii podróżuje po krajach Zatoki Perskiej gdzie zabiega o zwiększenie wpłat bogatych krajów arabskich do Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Gordon Brown przebywa obecnie w Katarze.
Król Arabii Saudyjskiej Abdullah, po trzygodzinnych rozmowach z Brownem, zgodził się zwiększyć składkę swojego kraju dla Funduszu. Nie wiadomo jednak o ile, kwota zostanie ujawniona dopiero w połowie listopada podczas szczytu gospodarczego w Waszyngtonie.

Szef brytyjskiego rządu podkreśla, że trzeba wprowadzić międzynarodowe zmiany. A to oznacza, jego zdaniem, wzmocnienie możliwości Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Brytyjski premier podkreśla, że trzeba zaangażować do działań w ramach Funduszu takie kraje jak Chiny i państwa arabskie.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ocenia, że rodziny królewskie rejonu Zatoki Perskiej dysponują majątkiem rzędu 2-3 trylionów dolarów. Gordon Brown ostrzega jednak, że nie można ich traktować jak "dojne krowy", bowiem kraje te mają ambitne programy rozwoju infrastruktury i szkolnictwa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się