Menu Region

Menedżerowie chcieliby zarabiać znacznie więcej

Menedżerowie chcieliby zarabiać znacznie więcej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Marek Kamiński

Prześlij Drukuj
Menedżer w Polsce to pracownik efektywny, zadowolony z pracy, ale słabo opłacany. O ile musi wzrosnąć płaca, aby zdecydował się na zmianę pracodawcy?
Wyniki raportu "Polski menedżer 2008 - kwalifikacje, zarobki, sukces" podsumowującego badania prowadzone w ramach programu "Talent Club" wskazują, że dla prawie 73 proc. badanych menedżerów decydujący wpływ na zmianę miejsca zatrudnienia mógłby mieć wzrost wynagrodzenia maksymalnie o połowę wysokości ich obecnej pensji.

Tylko 18 proc. respondentów deklaruje, że aby zmienić pracodawcę, ich płaca musiałaby wzrosnąć o minimum 100 proc. w stosunku do obecnego wynagrodzenia.

Ponad 58 proc. menedżerów bardzo pozytywnie ocenia efektywność swojej pracy. Co czwarty uważa, że jego praca przynosi wystarczające efekty, a 14 proc. badanych, że wykonuje swoją pracę z pełnym zaangażowaniem.

Polski menedżer pracuje ciężko, ale mógłby zwiększyć swą efektywność przy lepszej płacyAż 83 proc. pracowników na kierowniczych i menedżerskich stanowiskach gotowych jest zwiększyć efektywność swojej pracy w zamian za wyższe wynagrodzenie.

- Polska kadra menedżerska nie jest zadowolona ze swoich zarobków - mówi Marek Smolarz, dyrektor firmy Diners Club Polska, która zorganizowała Talent Club. - Można powiedzieć, że menedżerowie czują się niedocenieni. Nie chcą zwiększać swojej efektywności bez wzrostu wynagrodzenia.

Potwierdza się panująca w społeczeństwie opinia, że najważniejsze są zarobki. Aż 89 proc. badanych przyznało, że ważnym czynnikiem decydującym o zamianie pracodawcy były wyższe zarobki. Kolejnymi istotnymi czynnikami są: awans (83 proc. odpowiedzi) i lepsze relacje ze współpracownikami, czyli lepsza atmosfera w pracy (82 proc.).

Prawie 95 proc. respondentów badania wskazało, że najważniejszą cechą dobrego menedżera jest umiejętność zarządzania ludźmi. Wśród pożądanych cech menedżerów respondenci podali także zdolności interpersonalne (ponad 90 proc. odpowiedzi), kreatywność (87 proc.) oraz elastyczność w podejściu do rozwiązywania problemów (85 proc.).

Dobry menedżer musi być także gotowy do podejmowania ryzyka w biznesie (79 proc.) oraz mieć odpowiednie doświadczenie zawodowe - taką odpowiedź wskazało prawie 80 proc. osób.

- Interesujący jest fakt, że ankietowani jako zbędne ocenili cechy powszechnie uważane za pożądane wśród menedżerów - mówi Smolarz. - Mam tu na myśli umiejętność manipulowania, autorytarne rozwiązywanie problemów oraz bezwzględność w dążeniu do celu.

***

Cechy niezbędne dobremu szefowi

Umiejętność zarządzania ludźmi, kreatywność, elastyczność w działaniu i doświadczenie - to cechy najlepszych menedżerów. Ankietowani najczęściej oceniali siebie jako asertywnych, sumiennych, dyplomatycznych oraz kulturalnych. Umiejętność manipulowania, autorytarne rozwiązywanie problemów oraz bezwzględność w dążeniu do celu - uważają za zbędne w pracy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się