Menu Region

Prezes NBP: Polska może przyjąć walutę euro za 36 miesięcy

Prezes NBP: Polska może przyjąć walutę euro za 36 miesięcy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezes Narodowego Banku Polskiego jest przekonany, że przy realizacji harmonogramu przystąpienia Polski do strefy euro, nasz kraj jest w stanie przyjąć unijną walutę za 36 miesięcy.
Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia zastrzegł, że jeśli tak się stanie będzie to - jak się wyraził - w zupełnie innej rzeczywistości ekonomicznej.

W ubiegłym tygodniu, rząd przyjął harmonogram wprowadzenia w naszym kraju euro. Rząd opowiada się, za tym, by Polska weszła do strefy euro w 2012 roku.

Sławomir Skrzypek podkreślił, że przyjęcie euro będzie największym wyzwaniem dla Polski w obecnym stuleciu oraz powinno być poprzedzone wnikliwymi ekspertyzami. Prezes Narodowego Banku Polskiego jest przekonany, że Polska spełni kryterium inflacyjne oraz fiskalne w sprawie przyjęcia euro.

Sławomir Skrzypek ponadto uważa, że polski system bankowy uzupełniony o "pakiet zaufania" posiada środki, które gwarantują bezpieczeństwo ich finansom.

Zdaniem szefa banku centralnego, szczególnie niepokojące są propozycje zmian osłabiające wpływ NBP na funkcjonowanie funduszu gwarancyjnego. Prezes banku dodaje, że niestabilna sytuacja na rynkach finansowych nie jest odpowiednim momentem na demontowanie dobrze funkcjonującego systemu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się