Menu Region

Podsumowanie akcji "Znicz". Zginęło 40 osób

Podsumowanie akcji "Znicz". Zginęło 40 osób

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Od piątku do niedzielnego popołudnia na polskich drogach doszło do 384 wypadków drogowych, w których zginęło 40 osób, 480 osób zostało rannych.
Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji poinformował, że podczas "Akcji Znicz" funkcjonariusze zatrzymali ponad tysiąc pijanych kierowców.

Jak tłumaczył, w tym roku Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki wypadły w weekend, dlatego tak wielu kierowców wyruszyło w drogę w tym samym czasie. Zdaniem Konkolewskiego ładna pogoda, która utrzymywała się w świąteczny weekend sprawiła, że kierujący pojazdami tak często przekraczali dozwoloną prędkość.

Młodszy inspektor Marek Konkolewski podkreśla, że tak duża liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców pokazuje, że policja bardzo efektywnie walczy z tym zjawiskiem. Funkcjonariusz podkreśla, że drogówka ma na wyposażeniu najnowocześniejsze alkomaty, których nie sposób oszukać. Jego zdaniem w Polsce wciąż niestety istnieje duże przyzwolenie społeczne dla pijących kierowców, którzy na drodze stanowią ogromne zagrożenie.

Policjanci apelują, by kierowcy w drodze do domu nie przekraczali dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze radzą też, by nie przekładać powrotu do domu na ostatnią chwilę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się