Menu Region

Lublin. 40 tysięcy na rzecz cmentarza przy Lipowej

Lublin. 40 tysięcy na rzecz cmentarza przy Lipowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Około 40 tysięcy złotych udało się zebrać kwestującym na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie - tak wynika ze wstępnych szacunków.
Ubiegłoroczna kwesta przyniosła rekordową sumę prawie 70 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom udało się odrestaurować 9 zabytkowych nagrobków.

W tym roku Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Lublina, organizator kwesty, ma nadzieję, na jeszcze większy dochód. Kwesta jest prowadzona po raz 22, na wszystkich lubelskich nekropoliach.
Ponad 16 tysięcy złotych zebrano podczas drugiej zamojskiej kwesty na "starym" cmentarzu przy ulicy Peowiaków. Kwestowało 48 osób. Byli wśród nich samorządowcy, ludzie kultury, dziennikarze i harcerze.

Specjalnie powołana komisja zdecyduje w najbliższym czasie, ile i które nagrobki zostaną wyremontowane z zebranych pieniędzy. Cała suma została już wpłacona do banku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się