Menu Region

Policja zatrzymała w sobotę pół tysiąca nietrzeźwych...

Policja zatrzymała w sobotę pół tysiąca nietrzeźwych kierowców

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Trwa policyjna akcja "Znicz 2008". Podczas wzmożonych kontroli policjanci z drogówki zatrzymali prawie pół tysiąca nietrzeźwych kierowców.
Mimo tych zatrważających liczb Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji informuje, że tegoroczna akcja "Znicz" przebiega w miarę spokojnie. Jak tłumaczy, duży ruch w pobliżu cmentarzy paradoksalnie sprawił, że w pierwszym dniu trwania akcji odnotowano stosunkowo niewiele wypadków. Kierowcy nie mogli rozwijać dużych prędkości, dochodziło więc głównie do niegroźnych stłuczek.

Najtrudniejsza sytuacja na drogach będzie w niedzielę wieczorem, gdy Polacy masowo wyruszą w drogę powrotną do domów. Młodszy inspektor Marek Konkolewski apeluje o ostrożność i robienie przerw podczas jazdy.

Na uroczystość Wszystkich Świętych i Zaduszki w wielu miejscach wprowadzono objazdy i zmiany w organizacji ruchu. W najtrudniejszych miejscach funkcjonariusze kierują ruchem. Policja ostrzega, że mimo to na drogach należy spodziewać się utrudnień i ulicznych korków.

Funkcjonariusze radzą, by nie przekładać powrotu do domu na ostatnią chwilę. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki w weekend, więc wszyscy kierowcy będą chcieli przed początkiem tygodnia jak najszybciej dotrzeć do celu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się