Menu Region

Platforma Obywatelska zdecydowanie prowadzi w sondażu TNS...

Platforma Obywatelska zdecydowanie prowadzi w sondażu TNS OBOP

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę wygrałaby je Platforma Obywatelska z 52 procentami głosów - wynika z sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" w TVP Info. Drugie miejsce w badaniu zajęło Prawo i Sprawiedliwość, na które głosować chce 28 procent badanych.
Gdyby wyniki sondażu znalazły swe odzwierciedlenie w rzeczywistości, do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie - SLD i PSL. Postkomuniści mogą liczyć na głosy 9 procent Polaków, a ludowcy na poparcie 6 procent. 5 procent badanych jest zdecydowanych głosować na inne ugrupowanie, a 17 procent respondentów nie ma sprecyzowanych sympatii.

TNS OBOP zapytał też Polaków o ich ocenę postaci generała Wojciecha Jaruzelskiego.
24 procent respondentów uważa, że był on bohaterem, bo ustrzegł Polskę przed nieodpowiedzialnymi działaniami "Solidarności" i zbrojną interwencją Moskwy. Z kolei 13 procent badanych jest zdania, że Jaruzelski był zdrajcą, "bo jest odpowiedzialny za śmierć ludzi w stanie wojennym i stłumienie ruchu wolnościowego w Polsce." Większość - 63 procent ankietowanych nie potrafi jednoznacznie ocenić Jaruzelskiego i uważa, że Jaruzelski nie był ani bohaterem ani zdrajcą.

Sondaż przeprowadzono 29-30 października na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków metodą badania telefonicznego. Zakres błędu wynosi od minus trzech do plus trzech procent.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się