W najbliższy wtorek rybacy zablokują drogi na Pomorzu

  W najbliższy wtorek rybacy zablokują drogi na Pomorzu

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Rybacy zdecydowali, że 4 listopada od godziny 11 zablokują drogę krajową numer 6 Szczecin - Gdańsk w Redzikowie koło Słupska oraz drogę wojewódzką 216 Reda - Władysławowo.
  Były wiceminister gospodarki morskiej Grzegorz Hałubek podkreśla, że tak złej sytuacji w polskim rybołówstwie jeszcze nie było. W tym półroczu obowiązuje zakaz połowu dorszy, który jest głównym źródłem utrzymania rybaków. Grzegorz Hałubek zapowiedział, że polscy rybacy będą domagać się zrewidowania polityki europejskiej w tej sprawie. Wiceprezes Związku Rybaków Polskich, Andrzej Tyszkiewicz podkreśla, że cierpliwość armatorów wyczerpała się, stąd zapowiedź blokad dróg.

  Komisja Europejska zgodziła się na zwiększenie limitów połowowych na dorsze w przyszłym roku o 15 procent. Nie zwalnia to jednak polskich rybaków z kary nałożonej przed kilkoma miesiącami. W związku z przekroczeniem w zeszłym roku tak zwanych kwot połowowych, nasi rybacy mają przez 4 lata zmniejszony limit połowów. Zgoda na zwiększenie połowów w przyszłym roku spowoduje, że praktycznie rybacy nie odczują tej kary.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo