Menu Region

Marek Pielach: Grubi są szczęśliwsi

Marek Pielach: Grubi są szczęśliwsi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Dziennikarz działu opinie

1Komentarz Prześlij Drukuj
Lepiej być grubym i szczęśliwym czy chudym i martwym? Przed takim dylematem stają, często nieświadomie, nabywcy leku o nazwie acomplia.
Piszemy dziś o tym, że popularny (choć niezarejestrowany) lek na odchudzanie ma poważne skutki uboczne. Jedną z nich jest mocna depresja, którą kilka osób w Europie Zachodniej przypłaciło życiem. Lek wycofano więc z obrotu, ale nie przeszkadza to naszym rodakom, którzy ochoczo kupują go na bazarach za niemałe pieniądze. I jest to wyjątkowo bezsensowne, bo - przyznajmy szczerze - grube jest piękne. Przynajmniej wewnętrznie.


Wielkość osoby idzie na ogół w parze z jej poczuciem humoru i inteligencją. Grubi poruszają się majestatycznie, co wpływa na ich pełen ironii i mądrości stosunek do świata. Zawsze uważałem, że Wojciech Mann jest zabawniejszy od Krzysztofa Materny, tak samo jak Flap jest zabawniejszy od Flipa. Nawet w filmach braci Coen chudzi aktorzy o wyglądzie szczura to zawsze knujące za plecami kanalie, a gruby jak bęben John Goodman z "Big Lebowskiego" to ich zupełne przeciwieństwo. "Kto tu jest większym nihilistą? Kim wy jesteście, bando pieprzonych maminsynków" - pyta w pewnym momencie chudych jak patyk Niemców grożących mu bronią. I jest w tym pytaniu odwaga i bezkompromisowość, która charakteryzuje tylko osoby z dużą masą.

No bo pomyślmy przez chwilę - czy człowiek, który wciąż liczy kalorie, biega rano po parku niczym szaleniec, je chleb zbliżony w smaku do tektury i nie pije, może być fajny? Nie. Może być tylko sfrustrowany. I ta frustracja chudych powinna być mocniejszym argumentem na rzecz społecznego wykluczenia niż wygląd grubych. Może te słowa nie brzmią wiarygodnie spod pióra osoby, której Body Mass Index wynosi 21, ale ten wskaźnik szybko rośnie, więc wolę się zabezpieczyć.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Co za absurdalny komentarz

+5 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bożena, nauczycielka Pan Marka z LO (gość)  •

ręcę opadają. Do tej pory przeprowadzał Pan całkiem cieakwe wywiady, a teraz takiego gniota Pan wysmażył. Ktoś Panu kazał czy tak z własnej inicjatywy?

odpowiedzi (0)

skomentuj