Menu Region

Ukraina spowalnia przygotowania do Euro 2012

Ukraina spowalnia przygotowania do Euro 2012

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W większości obiektów na Ukrainie, które powinny być przygotowywane do Euro 2012, prace nie są prowadzone. Tak twierdzi ukraińska Narodowa Agencja do spraw Mistrzostw.
Wiceszef Agencji Jewhen Wilinskyj przekonuje, że prace wstrzymano w 80 procentach obiektów, które były przygotowywane na Euro. Dotyczy to wszystkich 6 miast na Ukrainie, które pretendują do organizacji Mistrzostw. Zdaniem Wilinskiego, winny jest kryzys gospodarczy, a także brak odpowiednich decyzji władz. Chodzi na przykład o długą procedurę wydawania zezwoleń. Według działacza, Ukraina już teraz przekroczyła terminy znajdujące się w grafiku przygotowań. Plan jest wykonywany w 60 procentach.

Rada Najwyższa dotąd nie przyjęła ustaw ułatwiających działalność inwestorom zainteresowanym Euro 2012. Z powodu kryzysu politycznego i prawdopodobnych przedterminowych wyborów parlamentarnych, raczej nie nastąpi to w najbliższym czasie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się