Menu Region

KE wierzy, że Polska spełni jej warunki ws. stoczni

KE wierzy, że Polska spełni jej warunki ws. stoczni

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
To ostatnia szansa na osiągnięcie porozumienia - tak zastępca dyrektora generalnego ds. pomocy publicznej przy Komisji Europejskiej - Herbert Ungerer mówi o liście, jaki Komisja Europejska wysłała do polskiego rządu. List napisała komisarz ds. konkurencji Neeli Kroes. Przedstawiła w nim swoją propozycję ratowania stoczni w Gdyni i Szczecinie.
Jak mówi Herbert Ungerer, członkowie komisji są gotowi do negocjacji prze 24 godziny na dobę. Ponadto, jak powiedział Ungerer, pani Komisarz Kroes ma nadzieję, że polskie władze wykorzystają okazję, jaką ona im stworzyła. Chodzi o to, aby umożliwić realizację propozycji Komisji Europejskiej dla stoczni w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie, Oczywiście w liście zostało zawartych wiele warunków, ale wiemy, że są one możliwe do spełnienia, bowiem zostały spełnione już w innych sytuacjach. Bez tego KE nie widzi możliwości porozumienia.

Zdaniem Komisji Europejskiej, nasz rząd w dalszym ciągu nie opowiedział się, czy zgadza się na zaproponowane rozwiązanie. Polega ono na sprzedaży majątku trwałego stoczni, spłacie długów i likwidacji stoczni, co daje szansę na zachowanie miejsc pracy w zakładach, jakie powstaną w miejsce stoczni.

Jeżeli polski rząd nie odpowie, Komisja podejmie decyzję o zwrocie pomocy publicznej przyznanej stocznią. W praktyce oznacza to ich upadłość.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się