Menu Region

Związkowcy będą pikietować 5 listopada przed Sejmem

Związkowcy będą pikietować 5 listopada przed Sejmem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przedstawiciele trzech central związkowych przerwali wczoraj posiedzenie Komisji Trójstronnej. Nie doszło do ich spotkania z premierem w sprawie rządowej reformy emerytur pomostowych.
Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych zapowiedział w Polskim Radiu PiK, że wcześniejszą okupację budynku Ministerstwa Pracy, związkowcy zamienią na pikietę przed Sejmem. Zdaniem Wittkowicza taka forma nacisku jest potrzebna, by skłonić premiera do rozmów ze związkowcami. Sławomir Wittkowicz przypomniał też, że na 5 listopada kolejarze planują strajk.

Związkowcy, którzy od wczoraj przebywali w Ministerstwie Pracy, opuścili budynek. Przedstawiciele: "Solidarności", OPZZ i Forum Związków Zawodowych zapowiedzieli zmianę formy protestu przeciwko rządowej reformie emerytur pomostowych. Pikieta przed Sejmem ma być jednym z elementów akcji protestacyjnej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się