Menu Region

PZPN wybierze nowego prezesa i władze piłkarskiej centrali

PZPN wybierze nowego prezesa i władze piłkarskiej centrali

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
O fotel ubiegają się Zbigniew Boniek, Tomasz Jagodziński, Zdzisław Kręcina i Grzegorz Lato.
Dyrektor departamentu prawnego PZPN mecenas Andrzej Wach wyjaśnia, że w pierwszej turze głosowania nowym prezesem może zostać kandydat, który zdobędzie 50 procent plus jeden ważnych głosów.

Dodaje, że jeżeli żaden z kandydatów nie uzyska tej większości, do drugiej tury przejdą dwaj kandydaci z największą ilością uzyskanych głosów.

Mecenas Andrzej Wach informuje, że głosować będzie 116 delegatów z całego kraju, w tym 60 przedstawicieli wojewódzkich związków piłki nożnej oraz 50 osób wydelegowanych z klubów ekstraklasy i pierwszej ligi. Ponadto w głosowaniu weźmie udział dwóch przedstawicieli piłki halowej i kobiecej piłki nożnej oraz po jednym delegacie ze Stowarzyszenia Sędziów i Stowarzyszenia Trenerów.
W czasie zjazdu wybrani zostaną także wiceprezesi, pozostali członkowie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej i komisja rewizyjna. Głosowania są tajne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się