Menu Region

SLD sprzeciwia się ograniczaniu praw do pomostówek

SLD sprzeciwia się ograniczaniu praw do pomostówek

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sojusz Lewicy Demokratycznej stanowczo sprzeciwia się ograniczaniu prawa do emerytur pomostowych. Przewodniczący Sojuszu Grzegorz Napieralski wyraził poparcie dla związkowców okupujących budynek Ministerstwa Pracy.
Szef SLD, który był gościem TVP Info, jako arogancję określił postępowanie premiera wobec żądań związkowców w sprawie emerytur pomostowych. Zwrócił uwagę, że Donald Tusk powinien pojechać do protestujących, a nie zapraszać ich do siebie na ósmą rano.

Zdaniem związkowców rząd, ograniczając listę prac uprawniających do przechodzenia na emerytury pomostowe, robi oszczędności kosztem tych, którzy ciężką pracą zasłużyli na wcześniejsze kończenie aktywności zawodowej. Rząd i pracodawcy twierdzą natomiast, że warunki pracy w wielu zawodach uważanych kiedyś za trudne znacznie się poprawiły i Polski nie stać na to, by duże grupy pracujących mogły przechodzić na wcześniejsze świadczenia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się