Menu Region

Prezydent chce omówić z ministrem sportu sprawę PZPN

Prezydent chce omówić z ministrem sportu sprawę PZPN

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent jest gotów spotkać się z ministrem sportu i porozmawiać z nim na temat sytuacji w PZPN. Jak powiedział Lech Kaczyński, "wprawdzie jego grafik jest napięty, ale nawet w nocy może dojść do takiego spotkania". Wcześniej chęć spotkania z głową państwa wyraził właśnie szef resortu sportu, Mirosław Drzewiecki.
Lech Kaczyński powiedział też, że nie rozważał do tej pory spotkania z nikim z obecnego kierownictwa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W poniedziałek Wiceprezes Kolator PZPN powiedział, że podobnie jak minister sportu, przedstawiciele związku chcą spotkania z prezydentem.

Jutro odbędą się wybory nowych władz Polskiego Związku Piłki Nożnej. O dacie wyborów zadecydowała trzy tygodnie temu obradująca w Zurychu Niezależna komisja wyborcza pod przewodnictwem profesora Michała Kleibera.
O stanowisko prezesa PZPN, które Michał Listkiewicz zajmował od czerwca 1999 roku, ubiegają się: byli piłkarze Zbigniew Boniek i Grzegorz Lato, dziennikarz sportowy Tomasz Jagodziński i Zdzisław Kręcina, sekretarz generalny PZPN.

Wyboru prezesa i pięciu wiceprezesów i pozostałych członków 18-osobowego zarządu związku, dokona 116 delegatów na zjazd.

Od 29 września PZPN-em zarządzał kurator, ustanowiony na wniosek ministra sportu, po tym, jak został zawieszony zarząd związku. FIFA i UEFA postawiły wówczas Polsce ultimatum. Gdyby rząd i zawieszone władze PZPN nie doszły do ugody, Polsce groziłyby sankcje. Porozumienie zostało zawarte 6 października, kuratora usunięto z PZPN, a jego rolę przejęła niezależna komisja wyborcza.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się