Menu Region

Nie ma rywalizacji między Wojciechem Olejniczakiem i...

Nie ma rywalizacji między Wojciechem Olejniczakiem i Grzegorzem Napieralskim?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Poseł SLD Jerzy Szmajdziński twierdzi, że nie ma rywalizacji między Wojciechem Olejniczakiem i Grzegorzem Napieralskim. Gość Sygnałów Dnia w Programie 1 Polskiego Radia tłumaczył, że Lewica potrzebuje wielu liderów, a dyskusja podczas wczorajszego posiedzenia klubu parlamentarnego koncentrowała się głównie na sprawach programowych.
Wicemarszałek Sejmu podkreśla, że przywództwo Grzegorza Napieralskiego w SLD jest niepodważalne. Według Szmajdzińskiego, jest oczywiste, że najważniejsze decyzje co do kierunku polityki Lewicy podejmuje szef partii i to z nim przedstawiciele rządu powinni rozmawiać na temat ewentualnego poparcia dla swoich projektów.

Jerzy Szmajdzińśki powiedział, że ważniejsze od tego, kto będzie szefem klubu Lewicy jest odzyskanie zaufania wyborców.
Jego zdaniem, SLD powinno skupić się na tych wyborców, którzy w ostatnich wyborach zagłosowali na Platformę Obywatelską. Wicemarszałek chciałby przekonać ich, że warto głosować na Lewicę, a rezygnacja z popierania PO nie oznacza powrotu do władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas wczorajszego posiedzenia klubu parlamentarnego klubu Lewicy nie doszło do zmiany na stanowisku szefa klubu. W ubiegłym tygodniu Zarząd Krajowy SLD podjął decyzję o rekomendacji na to stanowisko obecnego szefa partii Grzegorza Napieralskiego, który miałby zastąpić Wojciecha Olejniczaka. Po długiej dyskusji zdecydowano, że głosowanie w tej sprawie odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się