Menu Region

Silny wstrząs w kopalni Polkowice - 13 osób poszkodowanych

Silny wstrząs w kopalni Polkowice - 13 osób poszkodowanych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W wyniku silnego wstrząsu w kopalni Polkowice - Sieroszowice na Dolnym Śląsku zostało poszkodowanych 13 osób. Trzy trafiły do szpitala.
Podczas porannych wstrząsów tektonicznych kopalni Polkowice-Sieroszowice na Dolnym Śląsku lekko rannych zostało 13 pracowników. Trzech górników trafiło do szpitala, ale lekarze zapewniają, że pozostają jedynie na obserwacji.

Przed godziną 4 nad ranem sejsmografy w przykopalnianej stacji sejsmicznej pokazały tzw. siódemkę - w 10 stopniowej skali górniczej. Najprawdopodobniej był to niekontrolowany ruch górotworu - zjawisko, którego nie da się przewidzieć.
Na szczęście górnicy zareagowali, gdy usłyszeli trzeszczenie ścian. Jeden z pracowników kopalni mówi, że natychmiast wycofali się oni do tzw. bezpiecznego sektora. Kilka sekund później w pustym wyrobisku posypały się skały.

Przemysław Ziółek, rzecznik holdingu KGHM Polska Miedż, do którego należy kopalnia Polkowice-Sieroszowice, zapewnia, że rany, jakie odnieśli górnicy to głównie niegroźne otarcia.

Praca na oddziale została wstrzymana - wyrobisko musi zbadać specjalna komisja powypadkowa.
Edyta Tomaszewska z Wyższego Urzędu Górniczego poinformowała, że do zdarzenia doszło na głębokości tysiąca metrów. Na miejsce jadą inspektorzy Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, którzy zbadają skalę zniszczeń. Jej zdaniem, nie jest wykluczone, że dojdzie do zmiany kwalifikacji wstrząsu na tąpnięcie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się