Menu Region

Pakistan: 100 osób zginęło w wyniku trzęsienia ziemi

Pakistan: 100 osób zginęło w wyniku trzęsienia ziemi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ponad 100 osób zginęło w Pakistanie w wyniku silnego trzęsienia ziemi w południowo-zachodniej prowincji Beludżystan. Liczbę rannych miejscowe władze szacują na co najmniej sześćdziesiąt.
Świadkowie są przekonani, że liczba ofiar będzie większa. Wstrząsy o sile powyżej sześciu stopni w skali Richtera nawiedziły nad ranem obszary Beludżystanu kilkadziesiąt kilometrów od miasta Kweta oraz miejscowości Ziarat. W samej Kwecie oraz okolicznych osadach i wioskach zawaliło się wiele domów.

Władze lokalne wezwały na pomoc wojsko. Trwa akcja dostarczania poszkodowanym artykułów pierwszej potrzeby - namiotów, koców, wody oraz żywności. W rejon trzęsienia ziemi przerzucane są także ekipy ratownicze i medyczne.

Pakistan nawiedzają wstrząsy wtórne. Do tej pory odnotowano siedem takich wstrząsów. Sejsmolodzy ostrzegają przed następnymi. Wstrząsy wtórne nie przekroczyły do tej pory pięciu stopni w skali Richtera. Sejsmolodzy ostrzegają jednak, iż w ciągu najbliższych dni mogą się powtarzać, a niektóre z nich mogą przekroczyć szósty stopień w skali Richtera.

W Pakistanie ciągle pamięta się o trzęsieniu ziemi z roku 2005, które nawiedziło Kaszmir. Zginęło wtedy 75 tysięcy ludzi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się