Menu Region

Zagrożone zwierzęta w Yellowstone

Zagrożone zwierzęta w Yellowstone

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Zwierzęta żyjące w najstarszym parku narodowym świata - amerykańskim Yellowstone - są zagrożone wyginięciem. Według naukowców ze Stanów Zjednoczonych szczególnie narażone na niebezpieczeństwo są płazy.
Chroniony od ponad stu lat park leży w stanie Wyoming, który słynie z malowniczego krajobrazu i dzikiej przyrody. Eksperci piszą w tygodniku Amerykańskiej Akademii Nauk, PNAS, że zmiany klimatyczne zaczynają dawać się we znaki nawet w sercu Yellowstone.

Od końca lat 80. rosną tam temperatury, spada natomiast ilość opadów. Przez to wysychają małe jeziora, które są naturalnymi siedliskami płazów.

Obserwacje potwierdziły, że w Yellowstone jest coraz mniej żab, salamander czy ropuch.

Autorzy publikacji są przekonani, że główną przyczyną tych zmian jest globalne ocieplenie. Niezależni eksperci podkreślają jednocześnie, że płazy są szczególnie wrażliwą na zmiany klimatyczne grupą zwierząt; oprócz utraty siedlisk zagrażają im między innymi konkurencyjne gatunki oraz infekcje.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się