Menu Region

Boniek: Przed wyborami śpię spokojnie

Boniek: Przed wyborami śpię spokojnie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rafał Romaniuk

1Komentarz Prześlij Drukuj
Ze Zbigniewem Bońkiem, kandydatem na prezesa PZPN, o szansach na to by objął tę funkcję, rozmawia Rafał Romaniuk
Podobno wszystko jest już ustalone. Grzegorz Lato zostaje prezesem, a Pan ma być jego zastępcą.
Czytam coraz mniej gazet. A jeśli już, traktuję wszystko z przymrużeniem oka. Wolę spotykać się z ludźmi. Nie mam żadnej umowy ani z Grzesiem Latą, ani ze Zdzisiem Kręciną. Zresztą to u was w gazecie na pierwszej stronie czytałem, że wszystko jest już ustawione. Spekulacje.

Załóżmy jednak, że przegrywa Pan wybory. Jeśli dostanie Pan propozycję od Grzegorza Laty, by zostać wiceprezesem PZPN, zgodzi się Pan?
To pytanie jest nie na miejscu. Żadnych ustaleń nie było. Startuję samodzielnie i chcę wygrać. Zresztą to jedyny mecz, przed którym śpię bardzo spokojnie.

Pan nie ukrywał jednak, że w przyszłym związku widzi miejsce zarówno dla Kręciny, jak i Laty.
Odpowiem w ten sposób: my lubimy dyskutować, kogo wsadzić na fotel prezesa. Nie ograniczajmy rozmowy o polskiej piłce do tego, czy wybory wygra Boniek. To typowo polskie.

Ma Pan już listę współpracowników?
Mam i ogłoszę ją jeszcze przed wyborami.

Kręcina będzie sekretarzem generalnym?
Zdzisław będzie bardzo dobrym sekretarzem generalnym, jeśli da się mu więcej uprawnień. Gdy dostanie silniejszą władzę, będzie to z pożytkiem dla związku.

Widzi Pan miejsce dla Michała Listkiewicza?
Jestem jedynym kandydatem, który zadeklarował, że Michał nie straci swojej pozycji, jeśli chodzi o pracę przy organizacji Euro 2012. U mnie może czuć się pewny. Inni kandydaci tylko o tym przebąkują, ale jasno określić się nie chcą.

Dlaczego tak bardzo ucieka Pan od opinii, że jest kandydatem rządowym?
Wcale nie uciekam. Jeśli rząd pozytywnie odnosi się do mojej kandydatury, to pozostaje się tylko cieszyć. Zresztą poparcie mam również od meneli, którzy piją wódkę pod sklepem, jak i starszych pań. Proszę pamiętać, że z czwórki kandydatów mam największe społeczne zaufanie.
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

grzesiu/zdzisiu

+10 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lipsztyk (gość)  •

Boniu dealny jesteś.śliski jak moj węgorz w czasie rui wyborczej lesnych dziadkow.ucaluj ode mnie grzesia-zdzisia K, niezla kompania kubusia puch-atka się szykuje po wyborach.a dziadek mowil, ze rude to..

odpowiedzi (0)

skomentuj