Menu Region

Indie - krajem ryzyka dla inwestorów

Indie - krajem ryzyka dla inwestorów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Indie będą w przyszłym roku krajem dużego ryzyka dla inwestorów działających w Azji południowej. Według raportu międzynarodowego ośrodka analitycznego z Hongkongu, będzie tak za sprawą groźby destabilizacji politycznej, społecznej i gospodarczej w tym kraju.
Na niestabilność sytuacji politycznej w Indiach największy wpływ będą miały przyszłoroczne wybory powszechne w tym kraju. Rywalizacja partii politycznych będzie prowadziła zapewne do zamieszek ulicznych i wystąpień.

Istotnym elementem niestabilnej sytuacji będą też konflikty etniczno-kastowe oraz narastający fundamentalizm hinduski. Za cel swych ataków obiera on zarówno wielomilionową wspólnotę muzułmańską mieszkającą w Indiach, jak i indyjską mniejszość chrześcijańską.


Inwestorzy muszą się także liczyć z coraz bardziej radykalizującym się ruchem maoistycznym, który skutecznie paraliżuje realizację nowoczesnych inwestycji przemysłowych w centralnych rejonach Indii.
Jak stwierdza raport, Indie będą również i w przyszłym roku, sceną narastających ruchów odśrodkowych, których przykładami są separatyzmy w Kaszmirze, Asamie oraz w wielu rejonach Indii północno-wschodnich. Problemem będzie także narastający antagonizm pomiędzy ludnością południowych i północnych Indii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się