Menu Region

Palikot: Za trzy miesiące PZPN nie będzie istniał

Palikot: Za trzy miesiące PZPN nie będzie istniał

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rozmawia Marek Pielach

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Listkiewicz to zdrajca, prosił szefa organizacji międzynarodowej, żeby odbierali nam Euro 2012! - mówi Janusz Palikot (PO).
Z Januszem Palikotem rozmawia Marek Pielach.

Realizuje się wszystko, co zapowiedział Pan, przynosząc do studia telewizyjnego świński ryj i wieszcząc uderzenie w mafię PZPN.
Można taki wniosek wysnuć. W tym sensie, że ta analiza determinacji politycznej, aby zrobić porządek z PZPN, której wówczas dokonałem, sprawdziła się. Bo jeżeli jest tak, że w śledztwie dotyczącym korupcji w naszej piłce ponad 120 osób już zatrzymano, to nie ma możliwości, aby reszta była od tego wolna. Zbyt wielu handlowało meczami, aby nie było na to przyzwolenia z góry.

Skąd Pan jednak wiedział o działaniach wobec PZPN trzy tygodnie wcześniej od prokuratury czy od samego premiera?
Nie. Nic podobnego. Ja po prostu wysnułem takie wnioski, patrząc na ówczesną sytuację. Znałem tylko determinację liderów Platformy, w tym ministra sportu, do nieblokowania żadnych działań. Wiedziałem, że tym razem nie będzie żadnego zamiatania pod dywan. Ale to nie były żadne tajne informacje.

Trudno uwierzyć w taki przypadek. Palikot grozi świńskim łbem, a potem mamy podejrzanych Zdzisława K., Janusza W. i skarbówkę na kontach PZPN.
Ja wiem, jak to wygląda i można podejrzewać, że zostałem wypuszczony z pewnymi informacjami wcześniej. Ale proszę się zastanowić: po co ja miałbym to robić? Moje wystąpienie miałoby sens wtedy, kiedy nie chciałoby się robić prawdziwych działań, tylko straszyć. Wtedy się wysyła Palikota ze świńskim ryjem, na zasadzie: "może się przestraszą i ustąpią".

Kto w takim razie "wysłał Palikota"?
Nikt mnie nie wysyłał. Sam się wysłałem. Naprawdę nie ma w tym żadnego działania zespołowego, żadnego spisku. Odwrotnie - na ogół jest tak, że wszyscy w partii są lekko przerażeni moimi metodami działania, ale jak się okazało, tym razem było to działanie na tyle przydatne, że pozwoliło ministrowi sportu utrzymać pozycję w tej rozgrywce.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

W najbliższych wyborach bede głosowała na Palikota

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Monika (gość)  •

W takim cyrku jak Polska trudno załatwic cos w powazny sposób. Mi styl Palikota duzo bardziej odpowiada niz styl prezydenta Kaczyńskiego. W najblizszych wyborach bede glosowala na Palikota.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Poseł stracił resztki honoru

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Monk (gość)  •

Poseł Janusz Palikot stracił resztki honoru. Donald Tusk już dawno powinien wyrzucić tego pana z partii. Nigdy nie zaakceptuję czegoś takiego jak świński łeb leżący w studiu... DOSYĆ TEGO!

odpowiedzi (0)

skomentuj