Prezes TPSA: Musimy wykorzystać kryzys do modernizacji...

  Prezes TPSA: Musimy wykorzystać kryzys do modernizacji Polski

  Maciej Witucki prezes TPSA

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Światowy kryzys nie musi oznaczać radykalnego spowolnienia modernizacji Polski. Wiele zależy jednak od współpracy firm, administracji i polityków.
  Trzeba zaakceptować obecną sytuację i zastanowić się, jak można wspólnie choćby częściowo obecny kryzys przekuć w sukces. W czasach kryzysu szansę mają ci, którzy zachowując rozsądek i umiar, potrafią skutecznie konsolidować swoje aktywa.

  Widać to na rynkach finansowych, a za chwilę będziemy widzieli to w innych sektorach. Silniejsi na rynku ratują słabszych poprzez fuzje czy przejęcia, a rządy - jeśli to konieczne - starają się wspomagać te działania. W czasie kryzysu nie wolno przestawać myśleć o rozsądnych, długoterminowych inwestycjach.

  Przed nami wiele wspólnych wyzwań modernizacyjnych. Główne z nich to rozbudowa sieci teleinformatycznej, szczególnie na terenach tzw. wykluczenia cyfrowego. Paradoksalnie wyhamowanie światowej gospodarki nie musi być naszym wrogiem.

  Ceny miedzi na giełdach spadają, a niepewna sytuacja na rynku nieruchomości zahamowała spiralę wzrostu płac w budownictwie. Pozwoli nam to na kalkulowanie przewidywalnych budżetów inwestycyjnych. Nie musimy już wróżyć z fusów, czy ceny materiałów budowlanych podwoją się w ciągu roku, a koszty pracy wzrosną o 50 procent.

  Upowszechnienie dostępu do szerokopasmowego internetu jest inwestycją o szczególnym znaczeniu społecznym. Tereny z dostępem do sieci charakteryzują się mniejszym bezrobociem i większymi szansami edukacyjnymi.

  Jak dowodzą przykłady innych krajów, inwestycje w teleinformatykę przekładają się bezpośrednio na wzrost gospodarczy, a dzięki technologii zacierane są różnice pomiędzy miastem a wsią.

  Telekomunikacja Polska należy do największych inwestorów w kraju. Nasza sytuacja finansowa pomimo kryzysu na rynku bankowym pozwala myśleć o inwestycjach, a te w okresie powszedniejącego zastoju są dużym atutem dla całej polskiej gospodarki.

  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy TPSA sponosruje Waszą gazetę?

  Witold Adamek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Cyklinie pojawiaja sie u Was taie mdławe czysto PRowskie wystapienia pana prezesa Wituckiego. Uwazacie ze to jest sexy? Godne pozałowania. Lub współczucia jesli jestescie do tego przez szefów...rozwiń całość

  Cyklinie pojawiaja sie u Was taie mdławe czysto PRowskie wystapienia pana prezesa Wituckiego. Uwazacie ze to jest sexy? Godne pozałowania. Lub współczucia jesli jestescie do tego przez szefów zmuszani.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo