Menu Region

Prezes TPSA: Musimy wykorzystać kryzys do modernizacji...

Prezes TPSA: Musimy wykorzystać kryzys do modernizacji Polski

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Witucki prezes TPSA

1Komentarz Prześlij Drukuj
Światowy kryzys nie musi oznaczać radykalnego spowolnienia modernizacji Polski. Wiele zależy jednak od współpracy firm, administracji i polityków.
Trzeba zaakceptować obecną sytuację i zastanowić się, jak można wspólnie choćby częściowo obecny kryzys przekuć w sukces. W czasach kryzysu szansę mają ci, którzy zachowując rozsądek i umiar, potrafią skutecznie konsolidować swoje aktywa.

Widać to na rynkach finansowych, a za chwilę będziemy widzieli to w innych sektorach. Silniejsi na rynku ratują słabszych poprzez fuzje czy przejęcia, a rządy - jeśli to konieczne - starają się wspomagać te działania. W czasie kryzysu nie wolno przestawać myśleć o rozsądnych, długoterminowych inwestycjach.

Przed nami wiele wspólnych wyzwań modernizacyjnych. Główne z nich to rozbudowa sieci teleinformatycznej, szczególnie na terenach tzw. wykluczenia cyfrowego. Paradoksalnie wyhamowanie światowej gospodarki nie musi być naszym wrogiem.

Ceny miedzi na giełdach spadają, a niepewna sytuacja na rynku nieruchomości zahamowała spiralę wzrostu płac w budownictwie. Pozwoli nam to na kalkulowanie przewidywalnych budżetów inwestycyjnych. Nie musimy już wróżyć z fusów, czy ceny materiałów budowlanych podwoją się w ciągu roku, a koszty pracy wzrosną o 50 procent.

Upowszechnienie dostępu do szerokopasmowego internetu jest inwestycją o szczególnym znaczeniu społecznym. Tereny z dostępem do sieci charakteryzują się mniejszym bezrobociem i większymi szansami edukacyjnymi.

Jak dowodzą przykłady innych krajów, inwestycje w teleinformatykę przekładają się bezpośrednio na wzrost gospodarczy, a dzięki technologii zacierane są różnice pomiędzy miastem a wsią.

Telekomunikacja Polska należy do największych inwestorów w kraju. Nasza sytuacja finansowa pomimo kryzysu na rynku bankowym pozwala myśleć o inwestycjach, a te w okresie powszedniejącego zastoju są dużym atutem dla całej polskiej gospodarki.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Czy TPSA sponosruje Waszą gazetę?

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Witold Adamek (gość)  •

Cyklinie pojawiaja sie u Was taie mdławe czysto PRowskie wystapienia pana prezesa Wituckiego. Uwazacie ze to jest sexy? Godne pozałowania. Lub współczucia jesli jestescie do tego przez szefów zmuszani.

odpowiedzi (0)

skomentuj