Menu Region

Czesi będą podróżować bez wiz do USA

Czesi będą podróżować bez wiz do USA

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Od 17 listopada Czesi będą mogli podróżować bez wiz do Stanów Zjednoczonych. To symboliczna data - tego dnia minie 19 lat od wydarzeń, które zapoczątkowały tak zwaną "aksamitną rewolucję" i upadek komunizmu w Czechosłowacji.
Datę zniesienia wiz na służbowe i turystyczne wyjazdy do USA dla obywateli Republiki Czeskiej ogłosił w Pradze amerykański minister bezpieczeństwa wewnętrznego Michael Chertoff. Od 17 listopada Czechom do wjazdu do Stanów Zjednoczonych wystarczy biometryczny paszport, rejestracja w internetowym systemie ESTA nie później niż na 72 godziny przed rozpoczęciem podróży i przekazana w podobny sposób zgoda amerykańskich władz imigracyjnych.

Minister Chertoff nazwał zniesienie wiz "kamieniem milowym" i podkreślił, że ważnym elementem porozumienia w tej kwestii będzie wymiana informacji o osobach popełniających poważne przestępstwa karne. Amerykański minister przypomniał, że rejestracja w systemie ESTA od stycznia będzie obowiązywała również obywateli tych państw, którzy już teraz mogą bez wiz pojechać do USA.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się