Menu Region

Gortat: Nie chcę zmieniać obywatelstwa

Gortat: Nie chcę zmieniać obywatelstwa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Krzysztof Srogosz

Prześlij Drukuj
Z Marcinem Gortatem, koszykarzem Orlando Magic, przed jego drugim sezonem na parkietach NBA, rozmawia Krzysztof Srogosz
Przed Panem drugi sezon na parkietach NBA. Chyba jest Pan spokojniejszy niż rok temu?
Zdecydowanie tak. O pozycję starałem się już po zakończeniu sezonu. Pokazałem się przecież z dobrej strony w lidze letniej i w meczach kadry. Walczyłem również ostro na treningach.

W Orlando na Pana liczą?
Czuć można wiele, lecz nigdy nie będę miał to zagwarantowane. Każda szansa gry będzie bardzo ważna i trzeba się pokazać z jak najlepszej strony. Postaram się to zrobić!

Z tego, co mówi trener Stan van Gundy, wynika, że będzie Pan walczył z Tonym Battie. Adonal Foyle raczej ma mniejsze szanse na grę.

Walka o minuty jest nawet z naszym liderem Dwightem Howardem.
Przez ostatnie dziewięć miesięcy pokazałem, że potrafię grać, i teraz wiele zależy od trenera. Battie występuje raczej jako silny skrzydłowy i dlatego nie powiedziałbym, że jest tutaj między nami jakaś wielka walka. Za to często razem trenujemy.

Bardzo ciepło wypowiada się o Panu Howard. Czy nadal największe wsparcie ma Pan właśnie z jego strony?

Cieszę się, że tak mówi. Jednak myślę, że jest tak też dlatego, bo lubi mnie poza boiskiem. No a na treningach czasem bijemy się nawet do krwi. Zresztą w ostatnim roku pomagał mi, ile się dało, i zrobi pewnie to samo w tym sezonie, mimo że na to już nie liczę. Nadal daje mi też ubrania, w których nie chodzi. Dwight jest lepszy niż centrum odzieżowe (śmiech).

Mecze przedsezonowe były dla Pana udane?
Myślę, że tak, i cieszę się, że poszło lepiej niż na wcześniejszym campie. Myślę, że przekonałem do siebie wiele osób. Na pewno pomoże mi to, by częściej występować w sezonie regularnym.

Jakie indywidualne średnie Pana zadowolą?
Jasne, że chciałbym zdobywać 10 punktów, mieć 10 zbiórek oraz 5 bloków w ciągu 15 minut gry. Najważniejsze jest jednak to, byśmy zdobyli mistrzostwo.
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się