Menu Region

UE zgodziła się na zwiększone połowy dorsza

UE zgodziła się na zwiększone połowy dorsza

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jest zgoda na zwiększone połowy dorsza na Bałtyku Wschodnim. Unijni rybacy będą mogli łowić w przyszłym roku 15% więcej niż do tej pory. Ministrowie rolnictwa Wspólnoty zaakceptowali propozycję Komisji Europejskiej w tej sprawie.
To dobra wiadomość dla polskich rybaków, którzy łowią przede wszystkim na Wschodnim Bałtyku i od lat zabiegali o wyższe limity. Tymczasem Bruksela od lat je zmniejszała. Tłumaczyła to troską o stan zasobów dorsza, które, jak podkreślała, maleją w zastraszającym tempie. Komisja Europejska zmieniła zdanie, gdy raport międzynarodowych ekspertów potwierdził, że próby odnowienia populacji dorsza powiodły się.

Zwiększenie limitów nie zwalnia jednak polskich rybaków z kary nałożonej przed kilkoma miesiącami. W związku z przekroczeniem kwot połowowych w zeszłym roku, nasi rybacy muszą spłacać przełowienie przez 4 lata. Ale zgoda na zwiększenie połowów spowoduje, że w przyszłym roku praktycznie nie odczują tej kary, bo limity będą de facto na tym samym poziomie co w tym roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się