Menu Region

Francja chce przyznać azyl dezerterowi z FARC

Francja chce przyznać azyl dezerterowi z FARC

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Francja zamierza przyznać azyl polityczny dezerterowi z kolumbijskiej organizacji terrorystycznej FARC. Decyzja ta wiąże się z zobowiązaniami podjętymi w okresie, gdy władze francuskie starały się o uwolnienie Ingrid Betancourt.
O możliwości przyznania azylu politycznego byłemu członkowi organizacji marksistowskiej poinformował Pałac Elizejski. Ten mężczyzna o pseudonimie Isaza zbiegł z obozu organizacji wraz z przetrzymywanym tam od ośmiu lat w charakterze zakładnika byłym deputowanym kolumbijskim Oscarem Lizcano. Wcześniej to właśnie on był jego głównym strażnikiem.

W okresie, gdy zakładniczką FARC była Francuzka Ingrid Betancourt, Paryż obiecał, że przyzna azyl tym partyzantom, którzy opuszczą organizację. Będą jednak musieli odstąpić od działalności terrorystycznej. Warunkiem przyjęcia ich we Francji ma być również fakt, że nie są oni ścigani przez wymiar sprawiedliwości żadnego kraju.

Według biura prezydenta Sarkozy'ego, ten ostatni punkt musi być jeszcze zweryfikowany przed ostateczną decyzją, że Isaza będzie mógł schronić się we Francji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się