Menu Region

Łukaszenka weźmie udział w szczycie UE?

Łukaszenka weźmie udział w szczycie UE?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Czechy przygotowują szczyt Unii Europejskiej, na którym może pojawić się prezydent Białorusi. Informuje o tym niezależny białoruski portal Karta-97. Według portalu, Aleksander Łukaszenka miałby wziąć udział w unijnym szczycie w pierwszym półroczu przyszłego roku.
1 stycznia Czechy obejmują sześciomiesięczne przewodnictwo w Unii Europejskiej. Po niedawnej wizycie na Białorusi wiceministra spraw zagranicznych Czech pojawiło się sporo spekulacji na temat współpracy Brukseli z Mińskiem. Wiceminister Tomasz Pojar, goszcząc w Mińsku, zaznaczył, że jednym z priorytetów czeskiej prezydencji będzie dalsza naprawa kontaktów Białorusi z Unią.

Portal Karta-97 informuje, że Czesi przygotowują unijny szczyt z udziałem państw Południowego Kaukazu, Mołdawii, Ukrainy oraz Białorusi. Tymczasem zdaniem lidera Białoruskiego Frontu Narodowego, Wincuka Wiaczorki udział władz Białorusi w unijnym szczycie powinien zależeć od postępu demokratycznych reform.

Opozycyjny polityk uważa również, że na forum międzynarodowym Białoruś powinna być reprezentowana zarówno przez władze jak i opozycję.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się