Menu Region

Syria: Amerykański atak to terrorystyczna agresja

Syria: Amerykański atak to terrorystyczna agresja

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Syryjski minister spraw zagranicznych nazwał wczorajszy atak amerykańskich helikopterów "terrorystyczną agresją". Zapowiedział również, że jeśli w przyszłości będzie dochodzić do podobnych ataków Syria będzie bronić swego terytorium.
Walid al Muallem zapowiedział, że syryjski rząd wystąpi do władz Iraku o wyjaśnienie przyczyn amerykańskiego napadu na terytorium Syrii. Dodatkowo podkreślił, że rząd w Damaszku wyda w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Przedstawiciele wojsk amerykańskich twierdzą, że akcja na terenie Syrii była wymierzona w bojowników wspierających irackich terrorystów. Zdaniem przedstawicieli wojsk Stanów Zjednoczonych akcja zakończyła się sukcesem.

Według syryjskich źródeł, podczas wczorajszego nalotu zginęło prawdopodobnie 8 osób. Lokalna telewizja Al-Dunija podała, że 4 helikoptery wysadziły desant, który zaatakował wieś położoną na wschód od stolicy kraju, Damaszku. Telewizja twierdzi, że wszystkie ofiary to cywile. Po akcji żołnierze odlecieli śmigłowcami do Iraku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się