Menu Region

Tusk: spotkanie z liderem opozycji było merytoryczne

Tusk: spotkanie z liderem opozycji było merytoryczne

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

IAR, AG, RB

Prześlij Drukuj
Głównymi tematami rozmowy były kryzys finansowy, wprowadzenie euro w Polsce oraz kwestia ustaw zdrowotnych.
Jarosław Kaczyński odrzucił pomysł wspólnej konferencji z Donaldem Tuskiem.

Kryzys finansowy, plan przyjęcia przez Polskę europejskiej waluty oraz budżet na 2009 rok, był głównymi tematami ponad dwugodzinnej rozmowy premiera Donalda Tuska z prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim.

W ocenie premiera, spotkanie z liderem opozycji było "merytoryczne". Donald Tusk zaznaczył, że odniósł wrażenie "dobrej woli" ze strony Jarosława Kaczyńskiego.


Donald Tusk powiedział po spotkaniu, że Polska jest państwem stabilnym i może się oprzeć skutkom światowego kryzysu finansowego. Według słów premiera, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podziela tę opinię.

Szef rządu podsumowując spotkanie dodał, że wraz z Jarosławem Kaczyńskim doszli do konkluzji, iż polski system jest stabilny. Politycy stwierdzili, że nasz kraj może się oprzeć kryzysowi na światowych rynkach.

Donald Tusk poinformował prezesa Prawa i Sprawiedliwości, że gotowa jest mapa wstąpienia naszego kraju do strefy euro. Szef rządu dodał, że przedstawi ją jutro na Radzie Gabinetowej, która będzie obradować pod przewodnictwem prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Premier zaznaczył, że stanowiska ekipy rządzącej i PiS-u, co przyjęcia unijnej waluty, znacznie sie różnią. Donald Tusk wyjaśnił, że Jarosław Kaczyński i PiS są zainteresowani późniejszą datą przyjęcia unijnej waluty. Według rządu, Polska, wobec zawirowań na światowych rynkach, będzie o wiele bezpieczniejsza w strefie euro.

Donald Tusk chce się ponownie spotkać z Jarosławem Kaczyńskim w kwestii przyjęcia euro. Premier dodał, że ma nadzieję na zbliżenie stanowisk.
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się